662184419 rklu27@wp.pl

Powstawanie stron internetowych jest procesem, który wymaga od jej twórcy wiele kreatywności. Jedynie witryna, która została zaprojektowana w odpowiedni sposób będzie przyciągała nowych użytkowników oraz klientów, a dla obecnych będzie kompletnym źródłem informacji na temat usługi lub produktu. Strony www są więc wizytówką danej osoby, przedsiębiorcy lub firmy.

Jak projektowane są strony www?

Pierwszym etapem przygotowania strony www zawsze powinno być znalezienie odpowiednich informacji na temat firmy oraz branży. Zaprojektowanie strony www wymaga posiadania wiedzy merytorycznej, którą później będziemy mogli odpowiednio przekazać potencjalnym klientom za pomocą naszej strony. Następnie powinniśmy zrobić selekcję zebranego materiału. Na stronie powinny znajdować się jedynie najważniejsze informacje, które mogą stać się przydatne dla klienta, po to, aby zachować jej przejrzystość.

Kolejnym ważnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej oprawy graficznej strony. Wymaga to przemyślenia oraz dopasowania jej stylistyki do charakteru produktu lub usługi. Ważne jest przede wszystkim to, aby strona www była czytelna. Klient musi odnaleźć najważniejsze informacje w bardzo krótkim czasie i nie może on mieć problemu z ich znalezieniem.

Jednym z ostatnich etapów jest programowanie i kodowanie strony www. Ma to na celu dodanie takich funkcji jak na przykład rezerwowanie terminu, wysyłanie wiadomości itp. Ten etap również zależny jest od tego, czego w zasadzie potrzebujemy. Strona www może być bardzo prosta i minimalistyczna lub wręcz przeciwnie, rozbudowana i ekstrawagancka. Wszystko w zależności od tego, jakiego klienta chcemy przyciągnąć i tego, jakie produkty lub usługi sprzedajemy.

Końcowym etapem jest optymalizacja strony pod SEO. Usługa pozycjonowania ma na celu użycie odpowiednich słów kluczowych, które sprawią, aby nasza strona www pokazywała się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Ostatni etap projektowania strony www to przesłanie całej naszej pracy na serwer lub hosting. Na koniec należy wykonać odpowiednie testy, które mają na celu sprawdzenie, czy nasza strona www działa w odpowiedni sposób.